Logo Powiat Buski

Jerzy Kolarz Starosta Buski powołany do Rady do spraw Samorządu Terytorialnego

Prezydent RP Karol Nawrocki w dniu 2 marca 2026 roku podczas 11. Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach wręczył akty powołania do Rady do spraw Samorządu Terytorialnego. Wśród nominowanych jest Jerzy Kolarz Starosta Buski.

Do głównych zadań Rady do spraw Samorządu Terytorialnego należeć będzie przygotowywanie opinii i ekspertyz dla głowy państwa, analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń do inicjatyw legislacyjnych dotyczących funkcjonowania samorządów. Rada będzie wspierać działania prezydenta w zakresie inicjatyw samorządowych oraz promować rozwiązania służące rozwojowi wspólnot lokalnych.

To wielkie wyróżnienie dla Powiatu Buskiego i przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami z pracy samorządowca na przestrzeni 27 lat.

 

 

Fotografie: https://echodnia.eu/swietokrzyskie

 

Galeria zdjęć

Na zdjęciu: od lewej Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu Powiat Sandomierski, Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego z Prezydentem Karolem Nawrockim, Joanna Dołowska Burmistrz Gowarczowa Powiat Konecki i Jerzy Kolarz Starosta Buski (okr
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności