Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Szkoły ponadpodstawowe w Powiecie Buskim z dodatkowym wsparciem w zakresie edukacji ekonomicznej, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej
Szkoły ponadpodstawowe w Powiecie Buskim z dodatkowym wsparciem w zakresie edukacji ekonomicznej, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
czwartek, 17 października 2024

herbW dniu 10 października 2024 r. Powiat Buski podpisał porozumienie o partnerstwie i współpracy z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości w Warszawie oraz Związkiem Banków Polskich.

Celem porozumienia jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa, gospodarki elektronicznej, społeczeństwa obywatelskiego i zrównoważonego rozwoju skierowanych do dzieci, młodzieży, studentów i seniorów.

Dzięki w/w porozumieniu, w szkołach Powiatu Buskiego, będą realizowane działania w zakresie edukacji ekonomicznej dzieci, młodzieży, studentów i seniorów oraz współpracy sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego w ramach programu sektorowego Bankowcy dla Edukacji, który jest prowadzony przez Warszawski Instytut Bankowości.

Szkoły otrzymają wsparcie od Fundacji Warszawski Instytut Bankowości i Związku Banków Polskich poprzez udostępnianie materiałów edukacyjnych, zapraszanie do udziału w konkursach, spotkaniach i lekcjach.

Edukacja ekonomiczna, przedsiębiorczość, cyberbezpieczeństwo i gospodarka elektroniczna są niezbędnym elementem przygotowania i kreowania odpowiedzialnego i świadomego społeczeństwa we współczesnym świecie. Edukacja obywatelska z zakresu zrównoważonego rozwoju kształtuje świadomych obywateli, którzy rozumieją swoje prawa i obowiązki oraz potrafią aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym dbając jednocześnie o potrzeby przyszłych pokoleń. Dzięki takiej wiedzy społeczeństwo jest w stanie rozumieć zachodzące w świecie procesy oraz podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje. Dlatego tak bardzo ważne jest wspieranie działań edukacyjnych w tych obszarach.

Tekst: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej