Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Szkoła Podstawowa w Broninie z dofinansowaniem z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”
Szkoła Podstawowa w Broninie z dofinansowaniem z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Mariola Kornicka
czwartek, 25 lipca 2024

dofinansowanie

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” dotyczy wspierania w latach 2024-2028 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Program stawia sobie za cel zapewnienie uczniom przyjaznych warunków umożliwiających spożywanie posiłków w trakcie pobytu w szkole.

Powiat Buski złożył do Wojewody Świętokrzyskiego wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach modułu 3 Programu, którego celem jest  doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) oraz wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni. Wniosek Powiatu został pozytywnie rozpatrzony przez Wojewodę Świętokrzyskiego, co wiąże się z przyznaniem dofinansowania dla Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Bohaterów Września 1939 roku w Broninie. Powiat Buski otrzymał dotację  na realizację zadania w wysokości 79 644 złotych przy wkładzie własnym w wysokości 20% kwoty kosztów realizacji zadania tj. 19 911 złotych.

Za otrzymane środki w kwocie łącznej 99 555 złotych zostanie zakupiony sprzęt gastronomiczny m.in.: kuchnia elektryczna na podstawie otwartej, patelnia elektryczna, zmywarka uniwersalna, szatkownica do warzyw. Ponadto gruntownemu remontowi zostanie poddana jadalnia, gdzie oprócz prac malarskich, elektrycznych i konstrukcyjnych zostaną wymienione stoły wraz z krzesłami.

Społeczność szkolna, Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna, Samorząd Uczniowski oraz Dyrekcja Ośrodka dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na modernizację i doposażenie kuchni i jadalni Ośrodka.

Autor artykułu: Konrad Ładowski

Poprawiony: czwartek, 25 lipca 2024