Strona główna Edukacja, Kultura i Sport OSTATNI ETAP NABORU KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ZA NAMI
OSTATNI ETAP NABORU KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ZA NAMI Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Mariola Kornicka
czwartek, 25 lipca 2024

herbW dniu 25 lipca 2024 r. ogłoszone zostały listy osób przyjętych do szkół ponadpodstawowych, które potwierdziły wolę podjęcia nauki poprzez złożenie w szkołach pierwszego wyboru oryginałów dokumentów. Spośród wszystkich kandydatów przyjętych do szkół ponad 48% będzie pobierać naukę w technikach, blisko 42% w liceach ogólnokształcących, natomiast ok. 10% w szkołach branżowych I stopnia.
Najwięcej kandydatów do klas pierwszych zostało przyjętych przez  I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Obie Szkoły przyjęły dokładnie po 131 osób. Każda z tych Szkół utworzyła też taką samą liczbę oddziałów klas pierwszych: po 4. Wśród liceów najwięcej kandydatów zostało przyjętych do I Liceum Ogólnokształcącego, na drugiej pozycji jest III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Zdecydowana większość kandydatów do liceów ogólnokształcących, ponad 61%, będzie się uczyć w oddziałach realizujących w zakresie rozszerzonym biologię.

W technikach najwięcej osób zostało przyjętych do kształcenia w zawodzie technik informatyk (Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych), na drugim miejscu pod względem liczby uczniów jest technik architektury krajobrazu, technik logistyk i technik budownictwa (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących).
Po podjęciu przez kandydatów ostatecznych decyzji dotyczących wyboru szkoły zwolniły się miejsca w poszczególnych oddziałach. Na chwilę obecną szkoły prowadzone przez Powiat Buski dysponują łącznie 10 wolnymi miejscami w takich oddziałach jak:

• Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych (technik pojazdów samochodowych) – 4 miejsca,
  • Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (technik hotelarstwa) – 1 miejsce,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych – 2 miejsca,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych (mechanik pojazdów samochodowych) – 3 miejsca.

Ponadto wolnymi miejscami dysponują jeszcze Ośrodki Szkolno - Wychowawcze w Busku - Zdroju i w Broninie.
Ośrodek w Busku - Zdroju oferuje kształcenie w:

• Szkole Podstawowej,
  • Liceum Ogólnokształcącym,
  • Technikum (technik informatyk),
  • Branżowa Szkoła I Stopnia (krawiec, ślusarz),
  • Szkoła Policealna (technik bezpieczeństwa i higieny pracy).

Ośrodek w Broninie proponuje kształcenie w:

• Szkole Podstawowej,
  • Szkole Przysposabiającej do Pracy.

Wszystkim przyjętym do klas pierwszych gratulujemy i życzymy licznych sukcesów edukacyjnych.
Osoby, które jeszcze poszukują miejsc w klasach pierwszych zapraszamy do szkół prowadzonych przez Powiat Buski.