Strona główna Projekty realizowane ze środków budżetu państwa Zakup nowości wydawniczych dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski
Zakup nowości wydawniczych dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
piątek, 24 maja 2024

znaki_strona_www

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Zakup nowości wydawniczych dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski

Powiat Buski otrzymał dotację celową w wysokości 18 000 z budżetu państwa w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Całkowity koszt zadania wynosi 22 500 zł, w tym wkład własny finansowy w wysokości 4 500 zł zapewnił Powiat Buski.

Dotacja zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. W 2024 r. zostaną wzbogacone zasoby biblioteczne:

1. Szkoły Podstawowej Specjalnej w Zespole Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju,
  2. Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju,
  3. Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju.

Szkoły - w ramach pozyskanych środków - zakupią przede wszystkim nowości wydawnicze, w tym lektury
i książki historyczne poświęcone, m. in. historii Polski XX w. Ponadto wyposażenie bibliotek szkolnych zostanie uzupełnione o czytniki e-booków, a także nowe meble (stoliki, krzesełka, oświetlenie).

W szkołach – w ramach realizacji projektu – zaplanowano wiele działań edukacyjnych i promocyjnych, m.in.: wystawy, konkursy, zajęcia biblioterapii, spotkania z twórcami, a także spotkania z rodzicami uczniów poświęcone tematyce wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży.

Działania w ramach projektu będą realizowane do końca roku szkolnego 2024/2025.

Tekst: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej

Poprawiony: piątek, 24 maja 2024