Strona główna Sesje Rady Powiatu IV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju
IV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Barbara Banaś
środa, 11 września 2024

Busko - Zdrój, dnia 10.09.2024 r.

Znak: BR.0002.1.4.2024

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2024 roku, poz. 107) oraz § 13 ust. 1 Statutu Powiatu Buskiego (Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego z 2023 roku, poz. 3781 z późn. zm.),

zwołuję

IV Sesję Rady Powiatu w Busku – Zdroju,

w dniu 18 WRZEŚNIA 2024 roku o godz. 9:00

w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, al. Mickiewicza 15.

Porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z III Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju.
  5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres pomiędzy sesjami.
  6. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2024 roku.  (projekt uchwały)
  7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku. (projekt uchwały)
  8. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany uchwały Nr LIII/533/2024 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 19 stycznia 2024 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2024 - 2030. (projekt uchwały)
  9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany uchwały Nr LV/556/2024 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 22 marca 2024 roku w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2024 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim. (projekt uchwały)
  10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany uchwały Nr XLIV/440/2023 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 17 marca 2023 roku w sprawie określenia jednostek budżetowych, źródeł dochodów gromadzonych na wydzielonym rachunku i ich przeznaczenia oraz sposobu i trybu sporządzania planów finansowych dla wydzielonych rachunków dochodów. (projekt uchwały)
  11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie upoważnienia do przeprowadzenia postępowania w zakresie wyboru biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego za 2024 i 2025 rok w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju. (projekt uchwały)
  12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych prowadzonych przez Powiat Buski. (projekt uchwały)
  13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. "Świętokrzyska Edukacja Zawodowa". (projekt uchwały)
  14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem. (projekt uchwały)
  15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku - Zdroju. (projekt uchwały)
  16. Sprawozdania roczne z działań podejmowanych w roku 2023: na obszarze administrowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Nadzór Wodny w Busku - Zdroju, na obszarze administrowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Nadzór Wodny w Proszowicach, na obszarze administrowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Nadzór Wodny w Połańcu, na obszarze administrowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Nadzór Wodny w Staszowie, na obszarze administrowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Nadzór Wodny w Jędrzejowie.
  17. Informacja Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju na temat realizacji zadań z zakresu przebudowy i remontu dróg powiatowych w 2024 roku.
  18. Zapoznanie z protokołem z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Powiatu w Busku - Zdroju w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku - Zdroju.
  19. Sprawy różne i wolne wnioski.
  20. Zamknięcie Sesji.
Poprawiony: środa, 11 września 2024