Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne zajęcia sportowe w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju w ramach Programu Aktywna szkoła
Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne zajęcia sportowe w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju w ramach Programu Aktywna szkoła Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
poniedziałek, 23 września 2024

01 - aktywna-szkola-770x400

Wszystkie osoby zainteresowane podnoszeniem swojej sprawności fizycznej zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów na obiektach sportowych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju, al. Mickiewicza 23.

Zajęcia odbywają się w dni powszednie oraz w weekendy. W ramach prowadzonych zajęć każda chętna osoba, bez względu na wiek, może skorzystać m.in. z zajęć gier zespołowych, czy zagrać w tenisa ziemnego. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z trenerem pod numerem telefonu 505 993 963.

Zajęcia realizowane są w ramach Programu Aktywna szkoła działanie Aktywny Weekend oraz Aktywny Orlik. Zajęcia w ramach programu są finansowane na mocy umów zawartych między Powiatem Buskim a Fundacją Orły Sportu, która – na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki - jest realizatorem krajowym Programu Aktywna Szkoła finansowanego ze środków budżetu państwa.

Przedsięwzięcie polega na wsparciu samorządów lokalnych w upowszechnianiu aktywności fizycznej zarówno wśród uczniów, jak też osób dorosłych. Celem Programu Aktywna szkoła (Aktywny weekend i Aktywny Orlik) jest wsparcie aktywności fizycznej lokalnych społeczności dzięki wykorzystaniu przyszkolnej infrastruktury sportowej i zapewnieniu profesjonalnej opieki trenerskiej. Realizacja Programu Aktywna Szkoła pozwala dzieciom i dorosłym zadbać o swoją sprawność i zdrowie, umożliwia skorzystanie z alternatywnej formy spędzania wolnego czasu, pomaga rozwijać swoje pasje i umiejętności, stwarza dodatkową przestrzeń na efektywne spędzanie czasu z rówieśnikami oraz rodziną.

Dwóch nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku – Zdroju realizuje obecnie oba wyżej wymienione zadania. Zajęcia trwają od kwietnia 2024 r., a ich realizacja zakończy się 30 listopada 2024 r.

Dzięki realizacji zadania Aktywny Weekend w ramach programu Aktywny szkoła Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, jako jedyna szkoła w Powiecie Buskim, ma szansę na uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu sportowego w wysokości 25 000 zł. Stosowny wniosek został już złożony.

Tekst i zdjęcia: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju

HARMONOGRAM ZAJĘĆ AKTYWNY WEEKEND ORAZ AKTYWNY ORLIK

Poprawiony: środa, 25 września 2024