Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Ślubowanie nauczycieli mianowanych
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
piątek, 23 sierpnia 2024

Foto-zajawka

,,Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej." - te słowa roty zabrzmiały w dniu 22 sierpnia 2024 r. podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju.

Nauczyciele zatrudnieni w jednostkach oświatowych Powiatu Buskiego, którzy zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego, złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Jerzego Kolarza - Starosty Buskiego, Stanisława Klimczaka - Wicestarosty Buskiego oraz Andrzeja Lasaka – urzędującego członka Zarządu Powiatu, Wiesława Marca i Tomasza Mierzwy - członków Zarządu Powiatu.

Ślubowanie złożyli: Daria Puchała - nauczyciel przedmiotów zawodowych z zakresu logistyki w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Jarosław Góralski - nauczyciel religii w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych oraz Justyna Skotarczyk i Hubert Graca nauczyciele w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie.

W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy powiatowych jednostek oświatowych: Anna Kosela - wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju, Sylwester Pałka - dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju oraz Konrad Ładowski - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie.

Starosta Buski, po przyjęciu ślubowania od nauczycieli, wręczył im akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Wszystkim nauczycielom, którzy złożyli ślubowanie i zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego, serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

Tekst: Wydział EK

Zdjęcia: Tadeusz Sempioł