Strona główna Aktualności Ćwiczenia obronne powiatu buskiego
Ćwiczenia obronne powiatu buskiego Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
czwartek, 26 września 2024

herbInformujemy, iż w dniu 27 września 2024 r. w godzinach od 8.30 do 15.00 na terenie powiatu buskiego odbędzie się doskonalące ćwiczenie obronne realizowane w czasie podwyższonej gotowości obronnej państwa. Istotą ćwiczenia będzie ukazanie roli Starostwa Powiatowego oraz Gmin powiatu poprzez realizację przewidzianych dla nich zadań operacyjnych.

Celem ćwiczenia będzie również współdziałanie organów administracji publicznej, powiatowych służb, inspekcji, straży oraz podległych i nadzorowanych przez Starostę jednostek organizacyjnych. Zgodnie  z przyjętym scenariuszem działań, zostanie przeprowadzona ewakuacja personelu z budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.
Oczekiwane efekty szkoleniowe ćwiczenia to:
•    zgranie komórek organizacyjnych Starostwa w realizacji zadań operacyjnych;
•    poprawa współdziałania z powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz podległymi i nadzorowanymi jednostkami organizacyjnymi w realizacji zadań operacyjnych.

Tekst: Wydział Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej