Strona główna Aktualności Dokonaj szybkiej płatności online za usługi świadczone przez Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju
Dokonaj szybkiej płatności online za usługi świadczone przez Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
wtorek, 20 sierpnia 2024

plakat

Informujemy, iż w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju, uruchomiona została możliwość uiszczania opłat z wykorzystaniem mechanizmu szybkich płatności online. Osoba korzystająca z serwisu nie ponosi żadnych dodatkowych czy ukrytych kosztów.

Opłaty online mogą Państwo uiszczać za usługi świadczone przez poniższe wydziały Starostwa:

1. Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami
  2. Wydział Komunikacji i Transportu
  3. Wydział Architektury i Budownictwa
  4. Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska
  5. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

W przyszłości możliwość skorzystania z płatności online, zostanie rozszerzona na pozostałe wydziały.

Opłatę można wykonać o dowolnej porze – usługa dostępna jest przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

W celu dokonania opłaty nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji!

Serwis działa przez przeglądarkę internetową, którą każdy posiada na komputerze lub smartfonie.

By skorzystać z usługi wystarczy wejść na stronę: https://oplaty.powiat.busko.pl, wybrać za pomocą prostego formularza wydział i rodzaj załatwianej sprawy lub typ opłaty*. Następnie należy podać dane osoby dokonującej płatności w tym adres e-mail. W kolejnym kroku za pomocą mechanizmu szybkich płatności podobnego do tego jaki jest Państwu znany ze sklepów internetowych, mogą Państwo zrealizować płatność z wykorzystaniem karty płatniczej lub systemu płatności Apple Pay czy Google Pay. System obsługuje największych operatorów kart płatniczych w tym VISA, Mastercard.

Po zakończeniu płatności dostaną Państwo na swój adres e-mail potwierdzenie dokonania opłaty. Potwierdzenia nie trzeba drukować, urzędnik który załatwia Państwa sprawę również otrzyma elektroniczne potwierdzenie wykonania opłaty.

*  - w przypadku niektórych opłat, przed wykonaniem płatności konieczne jest wprowadzenie „Nr Dokumentu Obliczenia Opłaty” – numer ten uzyskają Państwo podczas składania wniosku.

W przypadku korzystania ze smartfona, korzystanie z szybkich płatności online jest jeszcze prostsze.

Załatwiając sprawę w Starostwie, mogą Państwo w bardzo prosty sposób wykonać opłatę korzystając ze swojego smartfona bez odchodzenia od okienka – wystarczy podczas składania wniosku zeskanować aparatem telefonu specjalny kod QR umieszczony w widocznym miejscu przy stanowisku gdzie załatwiana jest dana sprawa.

Telefon automatycznie otworzy stronę wyboru typu opłaty ograniczoną do wydziału, w którym załatwiają Państwo sprawę. W przypadku wątpliwości, którą płatność należy wybrać, prosimy zapytać o to obsługującego państwa pracownika, który udzieli niezbędnych wyjaśnień.

Bez chodzenia i kolejek

Korzystanie z płatności online pozwoli Państwu uniknąć oczekiwania w kolejce do kasy Starostwa, ponadto płatność może być wykonana również w czasie kiedy kasa jest zamknięta. W przypadku załatwiania spraw w wydziałach, które mieszczą się w budynkach przy ul. Kopernika 6 czy Armii Krajowej 19, nie będą Państwo musieli fatygować się w celu wykonania opłaty, do budynku przy al. Mickiewicza 15, w którym jest kasa Starostwa.

Warunkiem koniecznym do skorzystania z płatności jest zapoznanie się z regulaminem serwisu i jego akceptacja.

plakat