Strona główna Aktualności Zaproszenie na Dożynki Powiatowo-Gminne Busko-Zdrój 2024
Zaproszenie na Dożynki Powiatowo-Gminne Busko-Zdrój 2024 Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
wtorek, 13 sierpnia 2024

plakatZarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne Busko-Zdrój 2024, które odbędą się w dniu 25 sierpnia 2024 r. w Busku-Zdroju w godzinach od 1200 do 2200 na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Kusocińskiego 1 w Busku-Zdroju.

Starostami dożynek będą Pani Katarzyna Cabaj i Pan Przemysław Kowal. Uroczystość tradycyjnie rozpocznie Msza święta w Kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, po czym nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy.

Kolejny punkt uroczystości to część obrzędowa, w czasie której będą zaprezentowane delegacje wieńcowe biorące udział w konkursie na ,,NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY”. Eliminacje powiatowe wyłonią reprezentanta Powiatu Buskiego na XXIV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się w dniu 8 września br. na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

W części artystycznej zaplanowaliśmy występy lokalnych kapel i zespołów ludowych, wystąpią: Buskowianie, „Kapela Ciekoty”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VIDEO. Na zakończenie dożynek zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem „Rytmix”.

Ponadto zorganizujemy stoiska wystawowe i handlowe, strefę gastronomiczną i strefę zabaw dla dzieci.

Tegoroczne Święto Plonów w Powiecie Buskim zostało objęte honorowym patronatem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.