Strona główna Festiwal Zdrowia Zaproszenie na konferencje w ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju
Zaproszenie na konferencje w ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
środa, 03 kwietnia 2024

plakat2W imieniu Zarządu Powiatu w Busku-Zdroju uprzejmie informuję, że w ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju w kwietniu br. organizujemy niżej wymienione konferencje.

W dniu 10 kwietnia 2024 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury przy al. Mickiewicza 22 zostanie zorganizowana konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia - Forum Zdrowia pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. W godzinach od 10:00 do 12:00 w sali kinowej odbędzie się spotkanie ze znanymi sportowcami - pasjonatami sportu oraz ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego na temat "Pasje w życiu człowieka, a zdrowie". Znani sportowcy - pasjonaci sportu, którzy przyjęli nasze zaproszenie, to: Ireneusz Mazur polski siatkarz, trener reprezentacji Polski w siatkówce, komentator sportowy, Michał Jurecki, Sławomir Szmal, Tomasz Gębala, Radosław Wasiak - zawodnicy reprezentacji Polski w piłce ręcznej oraz Agnieszka Marczak akrobatka sportowa.

Ponadto w auli Centrum Kultury zorganizujemy Miasteczko Zdrowia ze stoiskami promocyjno-edukacyjnymi oraz badaniami.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zorganizuje badania profilaktyczne – CYTOBUS zostanie ustawiony przed wejściem głównym do BSCK.

W dniu 17 kwietnia 2024 r. również w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się konferencja w ramach FORUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY, kierowana do wychowawców, pedagogów i nauczycieli oraz przedstawicieli Rady Rodziców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Aktualne problemy w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży zaprezentują specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju.

W związku z powyższym uprzejmie zapraszam do udziału w naszych działaniach profilaktycznych.

Jerzy Kolarz

Starosta Buski